شماره قالیشویی عباس آباد را از 118 بخواهید

خدمات قالیشویی عباس آباد

خدمات قالیشویی

شست و شوی فرش ماشینی

فرش های ماشینی در ایران اگر چه ظاهری بسیار نزدیک به فرش های دستبافت دارند ولی ساختاری کاملا متفاوت داشته و روش شستشو و تجهیزات مورد نیاز آن ، مغایر با فرش دستبافت می باشد.شستشو و نظافت فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش کیفیت اولیه خود را از دست نداده و حتی الامکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کنند. این نوع از فرشها با جنسهای مختلفی برای کاربردهای متفاوتی تولید می شوند.چنانچه در تولید آنها از الیاف با کیفیت استفاده شود و کنترل کیفی مناسب در هنگام تولید و پردازش اینگونه از فرشها صورت گیرد و همچنین با نگهداری اصولی از آن در حین استفاده، جلوگیری از رسیدن رطوبت به آن و در نهایت مهمترین نکته شستشوی اصولی سبب افزایش عمر فرش ماشینی میشود.

خدمات قالیشویی عباس آباد

شست و شوی فرش دستبافت

فرش دستباف دسته‌ای از فرش ها با طرح های بسیار رایج و پر‌طرفدار است. که تولید این نوع فرش‌ها، در کشورهایی از جمله چین و هند و ایران صورت می‌گیرد. این فرش‌های زیبا توسط رنگ‌های باشکوه و طرح و نقش‌های بی‌همتایشان معروف هستند و امروزه در منزل هزاران نفر در سراسر جهان پیدا می‌شوند. فرش‌های مشرقی در انواع متنوع و در شکل‌های مختلف تولید می‌شوند و جنس آن‌ها غالبا از پشم و یا پنبه می‌باشد. اما می‌توان آن‌ها را از ابریشم و یا مواد مصنوعی هم تهیه کرد. با اضافه کردن یک فرش مشرقی به اتاقتان، می‌توانید به آن روحی تازه ببخشید. اما لازم است که بدانید این نوع از فرش‌ها هم مانند سایر فرش‌ها مستعد کثیف شدن هستند و زود کثیف میِ‌شوند. خوشبختانه با دانستن راه های تمیز کردن و نگه داری از این فرش‌ها می‌توانید تا مدتی طولانی ظاهر فرشتان را نو نگه دارید.

خدمات قالیشویی عباس آباد

رنگ برداری و لکه برداری

فرش در طول استفاده گاه دستخوش آسیب هایی همچون ریختن مواد چسبنده از قبیل قیر، چسب، رنگ های شیمیایی، رنگ های جوهری و روغن هایی از قبیل نفت سیاه و غیره می گردد که زدودن آنها را از روی فرش، لکه گیری می گویند. انواع لکه گیری شامل آسیب هایی مانند ریختن قیر روی فرش، رنگ های جوهری و مرکب های الوان، مرکرکروم، رنگ ها و چسب های شیمیایی، نفت سیاه یا روغن های سیاه و … است. پاک کننده ها نیز شامل موادی مانند گل سر شوی، ساپونین ها یا چوبک، کیر، هیدرو، جوش شیرین و سود است. لکه برداری و رنگ برداری قالی کاری بسیار حساس است که باید توسط متخصص و با دقت بالا انجام شود وگرنه ممکن است خسارات جبران ناپدیری را به همراه داشته باشد.

خدمات قالیشویی عباس آباد

پرداخت و موگیری

در واقع روح به کالبد فرش باز می گردد . بخصوص در فرشهایی نطیر گبه و … گرفتن مو يا ساير الياف اضافی از پرز پس از بافت هر رج قالی. در برخی نقاط ايران، مثلاً آران و بيدگل كاشان، سركش كردن با انگشتان دست انجام می شود كه اين كار به سلامت بافندگان آسيب می زند و بهتر است به وسيله سركش انجام شود سركش كردن افزون بر گرفتن الياف اضافی از پرز موجب می شود تا گر ه ها از پشت نيز صاف و يكنواخت شود و مقدار واقعی ارتفاع پرز كاملاً مشخص گردد و خواب فرش در سطح آن يكنواخت جلوه كند. پرداخت و موگیری فرش، آخرین مرحله ی کار قالی بافان می باشد و در واقع عمل صاف کردن سر پرزهاست به گونه ای که اضافی پرز گره ها قیچی و ارتفاع آن ها متناسب بارجشمار فرش کوتاه می شوند.پرداخت سطح قالی به دو شیوه دستی و ماشینی انجام می گیرد.

خدمات قالیشویی عباس آباد

رفوگری و ترمیم فرش

برای ما که از کودکی روی فرش بزرگ می شویم، همواره فرش جایگاه ثابتی در خانه هامان دارد. هرچند بنابر سلیقه ها و نیازهای متفاوت ممکن است کسی فرشی 12 متری کف اتاقش پهن کند و یا دیگری قالیچه ای را با سلیقه به دیوار آویزان کند. به هر حال مراقبت از فرش ها امری ضروی در خانه های ماست. شستشوی قالی و فرش و ترمیم و تعمیر آن از جمله خدمات مرتبط با قالی و فرش است. عوامل مختلفی می توانند باعث وارد آمدن آسیب به فرش و قالی شوند. رفوی فرش از جمله فعالیت های بسیار تخصصی است که متخصصان آن باید مهارت بالایی داشته باشند.
خدمات قالیشویی عباس آباد

ترمیم ریشه و شیرازه

ریشه فرش یکی از نقاط آسیب پذیر فرش می باشد که بله علل مختلف از جمله شستشوی نامناسب دچار آسیب می شود. ریشه فرش ابتدائی ترین قسمت فرش به حساب می آید و در زیبایی و جلوه فرش تاثیر فراوانی دارد.شستشوی ریشه فرش با مواد شوینده قوی موجب خرابی و آسیب رساندن به آن می شود چرا که ریشه و شیرازه فرش چهارچوب و قاب فرش می باشد و بعد از خرابی و آسیب دیدن این دو قسمت، فرش آسیب جدی تری می بیند. شستشوی فرش های خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید که از مواد شوینده اسیدی و مضر استفاده نمی کنند.
برای مشاهده ی تعرفه های قالیشویی عباس آباد میتوانید به صفحه ی تعرفه مراجعه نمایید